Karnawał Graczy Blogerów #8: Magia gier – podsumowanie

Aby nikt nie pomyślał sobie, że na Nietransparentnie jest za mało magii, to specjalnie na dzisiejszy wieczór przygotowałam dla Was podsumowanie ósmej edycji Karnawału Graczy Blogerów. Pojawiły się trzy naprawdę ciekawe wpisy, przedstawiające różne sposoby ugryzienia tematu. Na dokładkę kilka słów ode mnie, bo gier i czarów nigdy za wiele.

 


Magiczne drzewo w niemagicznym lesie

Bobrownia – Magia, dwa złote za kilo

Różne rodzaje magii przedstawione z punktu widzenia osoby zajmującej się tworzeniem gier. Mnóstwo przykładów – nawet takich, gdzie czar nie jest czymś dosłownym. Przyznam szczerze, że o kilku z wymienionych tytułów nawet nie słyszałam, więc ten wpis stanie się dla mnie idealnym kompendium jak tylko skończy mi się lista „plan to play”.


Yeti o Grach – Magia w grach – jak ona działa?

Tekst analizujący rodzaje występowania magii w grach. Jasiek prezentuje podobieństwa i schematy występujące przy rozmaitych tytułach. Jak się okazuje – tutaj rysuje się całkiem wyraźny podział. Nie będę jednak zdradzać więcej szczegółów – notkę trzeba przeczytać.


Rasgul – Magiczna magia w Dragon Age i Grze o Tron

Przyznam się szczerze – dopiero po przeczytaniu tego wpisu zorientowałam się, że w Grze o Tron prawie nie ma magii. Nie o tym jest jednak ten tekst. Autor porusza w nim wiele tematów, ale ja przede wszystkim wyłapałam zarzut wobec twórców gier o zbyt kiczowate traktowanie magii – jako czegoś zbyt „prostego w obsłudze”.


Nietransparentnie – Zamiast różdżki mysz

Kilka przykładów gier, którym poświęciłam kawałek swojego życia, wcielając się w główną postać. Utwory, w których pozbywanie się okolicznych potworów można sobie ułatwić kilkoma zaklęciami, a nawet takie, gdzie czary są czymś niezbędnym w poradzeniu sobie z trudnościami, jakie przygotowała fabuła.


Nietransparentnie – Światy pełne magii

Trochę inna lista: tym razem tytuły nastawione na zwiedzanie magicznych krain, zbieranie skarbów i tworzenie sobie małej, osobistej armii fantastycznych stworzeń. Także o tym, że nie lubię gier turowych, ale jest parę wyjątków.


Jestem ciekawa, na jakim blogu będzie się odbywać kolejna edycja Karnawału i jaki będzie jego temat. Jeśli żadne ponadprzeciętne warunki atmosferyczne ani złośliwe zbiegi okoliczności mi nie przeszkodzą, to postaram się wziąć w niej udział.

You May Also Like