O blogu

Kiedy pierwszy raz usłyszałam o czymś takim jak blog, od razu wiedziałam, że utworzenie własnego będzie moim pierwszym działaniem w Internecie. Jakieś siedem blogów później, 7 listopada 2009, powstał ten – wtedy pod adresem evanrinya.jogger.pl.

Początkowo pisałam raczej osobiście – praktycznie nikt tego nie czytał, a ja sama traktowałam bloga jako miejsce do wyrzucania z siebie niepotrzebnych myśli. Uwielbiałam pisać i sprawiało mi to ogromną przyjemność. Z biegiem czasu wpisy stały się obszerniejsze i tworzone coraz bardziej starannie, a blog powoli przestawał być skrywanym powodem do wstydu.

W sierpniu 2012 roku wykupiłam własną domenę (evanrinya.com) i postanowiłam zrezygnować z anonimowosci. Znudziło mi się pisanie do szuflady i uznałam, że nadszedł czas, aby przedstawić bloga szerszemu gronu odbiorców. Ostatni tydzień grudnia 2013 był etapem wielkich zmian. Przeniosłam bloga na adres nietransparentnie.pl oraz zaprojektowałam mu nowe logo i stronę.

Przez ten długi czas istnienia bloga zmieniło się ogólne postrzeganie blogosfery w Polsce. Dawniej „internetowe pamiętniczki” prowadziły głównie nieśmiałe nastolatki, a obecnie piszą je profesjonaliści i ludzie, którzy chcą coś osiągnąć. Ja również przez ten czas przeszłam daleką drogę w swoim życiu – od zawiedzionej życiem dziewczynki do osoby, która chce wykorzystać swoje życie jak najlepiej. Ten blog stał się świadectwem tych przemian.

2010 2011 2012 2013

W sierpniu 2015 blog został przeniesiony na WordPressa. Ta zmiana stała się kluczowa dla rozwoju strony, ale także zaczęła motywować mnie do działania, zwłaszcza jeśli chodzi o częstotliwość pojawiania się nowych wpisów. Dzięki temu, że coraz łatwiej znaleźć mi swoje miejsce na świecie, także ten blog ewoluuje w stronę konkretyzacji tematów. Nowe pasje i zainteresowania, przeżycia zmuszające do głębszych refleksji – to są moje główne źródła inspiracji.


2014